סמל המרכז הקהילתי

טל: 04-8456712 / 073-3236837
liyaok@ka.matnasim.co.il
פקס:

פעילויות מיוחדות

פעילות "סיפור על הדרך" - מיזם חדש "סיפור על הדרך" הופעל השנה לראשונה. מטרת המיזם הינה לקדם חברה ישראלית טובה ומאפשרת ע"י יצירת דו שיח סביב סיפורים של יוצאי אתיופיה שעלו לישראל.

המפגשים מבוססים על תפיסה של היכרות , למידה וקבלה בהם המשתתפים נחשפים לסיפור אישי מרתק המספר על הקהילה היהודית באתיופיה, על המסע לארץ ועל החוויה הישראלית מנקודת מבטם האישית.

מטרת הפרויקט הינה לתרום למודעות ולהגברת הידע על יוצאי אתיופיה, הבנת תרומתם לחברה הישראלית וחיזוק הזיקה עם בני העדה החיים בארץ. 

השנה לקחו חלק בפרויקט זה תלמידי כיתות י' בביה"ס תיכון "רוגוזין" שהיו מרותקים לסיפור אישי, מלא באמונה, אהבה וזיקה לארץ הקודש.

 חדש! סדנאות הורים - אנו שמחים לבשר כי השנה פתחנו סדנאות הורים מתוך מחשבה כי גיל ההתבגרות היא תקופה שאינה קלה להורה ולילד המתבגר. בסדנא נפגיש את ההורים עם עולם המתבגר, ניתן כלים וידע להתמודד ומתוך כך נצמיח קבוצת הורים פעילה ומשמעותית עבור ילדיהם ועבור הקהילה בה הם חיים. 

 מטרת התוכנית:

* טיפוח המודעות ההורית לתהליכי גיל ההתבגרות.

* חיזוק ההורים כתומכי הסתגלות עבור מתבגרים.

* מתן כלים להתמודדות עם אתגרים בגיל ההתבגרות.

* הקמת קבוצות הורים פעילים. 

בסדנא ישתתפו מרצים אורחים שיעבירו הרצאה מעניינת ומרתקת שתעניק כלים בהתמודדות ההורים עם הנערים ויתרמו לתקשורת חיובית בניהם. 

כיתת פל"א בתיכון רוגוזין - השנה, נפתחה לראשונה קבוצת פל"א בתיכון "רוגוזין". הקבוצה נפתחה בשיתוף פעולה עם צוות הניהול של ביה"ס,  תוך התחשבות והקשבה לצרכים ובהלימה עם האוכלוסייה הנמצאת בבית הספר. כיתת פל"א נותנת מענה לאוכלוסיית העולים ומהווה אולפן ללמידת השפה העברית ותגבור במקצועות הליבה.

התכנית מתקיימת בקבוצות קטנות המאפשרות למידה אפקטיבית, בהתאם לצרכי התלמיד וקצב הלמידה האישי. (לפרטים יש לגשת לרכזת העולים בביה"ס).

  • הצהרת נגישות
  • ניוזלטר החודש
    מתנסנט | חוגים