חיפוש באתר

רפורמה חדשה במערך הצהרונים בקרית אתא:

רשת המתנסים העירונית בקרית אתא מוסיפה צוות פיקוח בצהרוני גני הילדים ומכניסה תפריט בריאות חדש הכולל מזון לילדים אלרגניים בליווי תזונאית צמודה

רשת המתנסים בקרית אתא רשמה השנה גידול משמעותי של מעל 50% במספר הנרשמים לצהרונים. עד כה נפתחו 54 מסגרות ברחבי העיר בהם משתתפים כ- 1300 ילדי גנים ובתי הספר (כיתות א-ב) כאשר גם השנה ימשך סבסוד הצהרונים ע"י עיריית קרית אתא ומשרד החינוך שהחל בשנה החולפת (עלות צהרון - 635 ₪ בלבד).

במסגרת הרפורמה החדשה חולקו הצהרונים למספר אשכולות כאשר על כל אשכול תפקח גננת מקצועית בעלת ניסיון על מנת לתת להורים פתרון מיידי לבעיות שעולות במהלך השנה.

בנוסף- במסגרת תוכנית ההזנה של הצהרונים, הועסקה דיאטניתתזונאית מקצועית שמלווה את הצהרונים בבניית התפריט הבריא כמו גם בעידוד אורח חיים בריא ואף נימוסי שולחן. התוכנית מיושמת בהתאם להחלטת הממשלה ומשרד החינוך והיא כוללת הוספת פחמימות מורכבות לתפריט, הוספת מנות ירק, גיוון במנות העיקריות כולל הוספת יום צמחוניטבעוני והפחתה הדרגתית של כמויות הסוכר ע"י החלפת הממרחים המתוקים  בממרחים בריאותיים יותר.

בימים אלה יוכנס לתכנית לראשונה גם תפריט מיוחד לילדים אלרגניים ובעלי רגישויות בהתאם להנחיות משרד החינוך.

צהרוני רשת המתנ"סים פועלים משעות הצהריים ועד השעה 17:00. במסגרת הפעילות נהנים הילדים ממגוון רחב של פעילויות לימודיות ותוכניות העשרה, ביניהן "תוכנית גיבורי על", תכנית "צועדים בשבילי החברות" העוסקים בערכי הנתינה, החברות והשמירה על אורח חיים בריא.  כמו כן, ייהנו הילדים מפעילויות העשרה שונות כולל תוכנית מיוחדת "צליל ישראלי" של תזמורת סימפונט רעננה, חוגים, מופעי מחול ותיאטרון ועוד.

צרו קשר:
מתנסנט חוגים הצהרת נגישות