חיפוש באתר

הארץ מזווית אחרת

הארץ מזווית אחרת
מסעות צילום קרוב לבית
10.10.21 יואב לימור וזיו קורן | תמונת מצב
העיתונאי והפרשן לענייני בטחון יואב לימור, והצלם זיו קורן במפגש מרתק סביב ספרם "תמונת מצב", פרוייקט ייחודי, שמאפשר הצצה נדירה לקרביים של צה"ל וכוחות הביטחון כפי שלא נראו מעולם.
לימור וקורן קיבלו גישה בלעדית שמאפשרת להם להביא בלי פילטרים את הפנים של המלחמה האמיתית שמנהלת ישראל על הבית – מהשמירה על הגבולות ועד לחיים היומיומיים – המאבק לקדם נשים, לשלב חרדים ולקלוט עולים ונוער במצוקה בצבא, משלחות הסיוע לאסונות הומניטריים בעולם, ופריצות הדרך הטכנולוגיות שסייעו להפוך את ישראל לסטארט-אפ ניישן.
יואב לימור, עיתונאי ותיק, שמסקר את מערכת הביטחון ב-30 השנים האחרונות, וזיו קורן, צלם העיתונות המוביל בישראל, עובדים ביחד כבר שנים רבות, מה שאיפשר את הפרויקט הייחודי הזה.
קרדיט לצילום של זיו קורן: בנימין אדם


02.01.22 יואל שתרוג | ירושלים "מעורב ירושלמי" – הרצאה ומופע
יואל שתרוג ייקח אתכם במסע וירטואלי לירושלים שלו - מסע מרתק לעיר הספוגה קסם, היסטוריה, צבע, לעיר של יוצרים וסיפורים. לסודות החבויים בסמטאות העיר, לפינות החמד הפחות מוכרות, מהעיר העתיקה, לנחלת שבעה, לצבעוניות ולניחוחות של שוק מחנה יהודה, לקסם על עמק רפאים, למאה שערים, שכונה בה הרחובות ספוגים בסיפורים ובפשקווילים, לרחביה ותלפיות, שכונות בהן הזמן עצר מלכת. לנוף האורבני הייחודי, לנוף אנושי "הירושלמים", לשפה הבלעדית לתושבי העיר. הרצאה המשלבת: סיפורים, תמונות ומוזיקה "ירושלמית", בליווי הזמרת שירן שחר בורק במגוון שירי ירושלים בביצוע ייחודי. צילומים: יואל שתרוג
יואל שתרוג, עיתונאי, צלם, אמן, מרצה, מורה לצילום ומנכ"ל אדמה יוצרת בע"מ, עורך לשעבר של המגזין "מסע אחר".

03.04.22 משה שי | "אומרים שהיה פה שמח", מאחורי הקלעים
אריק איינשטיין מביט בייאוש איך הפועל תל אביב, קבוצתו האהובה, שוב מפסידה; אסי דיין מעיר בעדינות את בנו ליאור שחי בנפרד ממנו; יפה ירקוני ושושנה דמארי, בלי שום סימן ליריבות, ממתינות יחד מאחורי הקלעים; טוביה צפיר, לבוש חצאית טוטו, מביט במוניטור, רגע לפני שהוא עולה להופיע בתוכנית בערוץ 1 - אלה הם רק כמה מהרגעים האנושיים שהצלם משה שי, תפס במצלמתו.
משה שי, צלם עיתונות ותיק, ליווה בשנות ה-80 וה-90 את עולם התרבות הישראלי ממרחק נגיעה. גיבורי התרבות של כולנו, ראו בו אחד מהם, ואפשרו לו לתעד אותם מקרוב, ללא שיקולי יחסי ציבור וטיימינג, ללא מייקאפ ובלי פוזה. התוצאה של כל אותם מפגשים היא אוסף של תמונות אינטימיות המופיעות בספר "אומרים שהיה פה שמח", אלבום צילומים מהודר בשחור-לבן, שצילם וערך משה שי. ספר שהוא מעין קפסולת זמן נדירה, או מסמך אנושי שמתעד זיכרון קולקטיבי. דרך עיניו של הצלם משה שי נצלול אל מסע מרתק בזמן. אכן היה פה שמח.

19.6.22 עופר גביש ושוקה די-נור | בשביל השירים - מסע זמר וצילום אוויר לאורך שביל ישראל
מסע בעקבות הספר "בשביל השירים" עם עפר גביש, חוקר הזמר העברי ושוקה די-נור, איש הסיפורים והתובנות, שני בעלי פינות ותיקים בגלי צה"ל, משלבים ידיים למופע משותף. הקו המקשר הוא הספר 'בשביל השירים' העוקב אחר שביל ישראל, בשירים ובצילומי אוויר של הטייס הצלם דובי טל.
במופע נעקוב אחרי הספר וזאת בשלושה ה"צירים": השירים, הסיפורים, הצילומים לאורך שביל ישראל, צילומי האויר של דובי טל, ממש מהמקומות עליהם שרים השירים. השירים בספר באים מכל התקופות, ממקורות ישראל, מימי קום המדינה וממש עד ימינו. אהוד מנור, נעמי שמר, יורם טהרלב, יוסי גמזו, חיים חפר, נתן יונתן, ועוד ועוד ועוד.

ימי ראשון | שעה 20:00 | בספרייה העירונית קרית אתא, רמז 14 | מחיר מנוי לסדרה: 130 ₪ | להרשמה: טל' 077-4050792 שלוחה 5 

צרו קשר:
מתנסנט חוגים הצהרת נגישות